PASA OTOMATIK PALETLI

Otomatik Palet Depolama Raf Sistemleri

ÜÇGE DRS PAŞA 

Giriş-çıkış hızlarının çok yüksek olduğu, yüksek irtifalı palet raf sistemlerinde, robot istifleyiciler (stacker-craine) tercih edilir. 40 metre yüksekliğe kadar depolama yapılabilir.

Erişim kapasitesi yüksektir. Depolama alanında operatör ihtiyacı yoktur. Siparişlerin hazırlanma süresi azalır. Hızları 150 m/dk seviyesindedir.

Stok alanında ihtiyaç duyulan yük kapasitesine ve palet giriş-çıkış hızına göre; deponun tasarımı ve kullanılan tam otomatik istifleme robotunun hızı kolaylıkla uyarlanabilir. Tüm depo bir depo yönetim yazılımı aracılığıyla çalıştırılır. Robot istifleyiciler, depo yönetim yazılımından aldığı emirlere uygun olarak ürünlerin istiflenmesini ve boşaltılmasını paralel hareketlerle gerçekleştirir. Verimliliği artıran bu uygulama aynı zamanda enerjiden tasarruf edilmesinide sağlar.

Palet istifleme robotları, koridor üstüne yerleştirilen profil yardımı ile dengelerini koruyarak zemine yerleştirilen ray üzerinde X yönündeki hareketlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirirler.

Endüstriyel raf sistemleri arasında sanayi tipi raf olarak da bilinen çelik raflarda; paletlenmiş, ürünlerin, hızlı depolama yaşam döngüsünün yönetildiği ve en verimli stok tutma kapasitesine sahip otomatik depolama raf sistemi olarak da bilinen otomatik depolama sistemlerine verilen isimdir.

Endüstriyel depolama otomasyonu, yüksek inovasyon ile desteklenmiş teknolojik taşıyıcı vinçlerin ve robotların sanayi tipi depolama raflarında otomatik hareket edilmesi ile yönetilmesi sonucunda ortaya çıkan bir kavramdır.

Stok alanında ihtiyaç duyulan yük kapasitesine ve palet giriş-çıkış hızına göre; deponun tasarımı ve kullanılan tam otomatik istifleme robotunun hızı kolaylıkla uyarlanabilir. Tüm depo bir depo yönetim yazılımı aracılığıyla çalıştırılır. Robot istifleyiciler, depo raf otomasyonu yazılımından aldığı emirlere uygun olarak ürünlerin istiflenmesini ve boşaltılmasını paralel hareketlerle gerçekleştirir. Bu uygulama aynı zamanda enerjiden tasarruf ederek depo verimliliği sağlar.

Paletlenmiş ürünlerin istenilen raf yüksekliğinde yer alan herhangi bir noktada stoklanabilmesi sağlanmıştır. Paletleri rafta istenilen süreler boyunca güvenle stokta tutarken depolama çözümlerinde olağanüstü sonuçlar sunan ASRS otomatik depolama ve geri alma sistemleri, depo yönetimi yazılımları ile entegre bir şekilde yürütülmesi akıllı depo sistemlerinin en büyük avantajıdır.

Otomatik depo sistemleri istenmeyen maliyetlerin ve yarattığı risklerin minimize edildiği bir lojistik yönetimi sunmakla birlikte yükleme ve boşaltma operasyonlarında yüksek hızda depolama ve depo yönetimi verimliliği sağlamaktadır. Hızlı depolamanın palet raf sistemleri üzerinde FIFO metodu uygulaması ile sağlandığı tam otomatik depolama, yüksek kapasiteli depo yönetim sistemleri kurmanın yanı sıra lojistik sektöründe tedarik zincirinin ihtiyacı olan sevkiyatta yüksek performans seçeneklerini markanıza sunmaktadır.

Akıllı depolama sisteminin temel hedefi, otomatik depolama ve boşaltma operasyonlarını en doğru ve mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirmektir. Yarı otomatik sistemlerde palet raftan indirildikten veya depolama raflarına yüklenirken kaybedilen zamanın telafi edilmesine yardımcı olur.

Yetkin personelinin gücü, eşsiz proje yönetim proje modelleri ile yarattığı müşteri güveni ve müşteri memnuniyeti odağına aldığı güçlü teknolojik depo çözümleri ile ÜÇGE Depo Raf Sistemleri Bursa – Mustafakemalpaşa üretim tesislerinden tüm dünyaya sunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Paletli ürünlerin otomasyon seviyesinde; hızlı bir şekilde depolama alanına alınmasını, yerleşim alan bilgisinin veri tabanına alınması ve gerektiği durumlarda depolama alanı noktasından bulunup getirilmesini içeren asansörlü raf sistemleri donanımı, denetimlerin ve yazılım sistemlerinin bileşimidir.

Paletli otomatik depolama sistemi kapasitesi, mevcut depolama kurgusuna veya değişen ihtiyaçlara yönelik çeşitli hesaplama modelleri içermektedir. Ürün yaşam döngüsünde önemli bir kıstas olan başlıklara bağlı olarak, palet sirkülasyon hızı ve tedarik süresi gibi sevkiyat süreçleri metrikleri ilk aşamadır.

Sonraki aşamalar, deponun büyüklüğü, yapılacak sistemin enerji verimliliği ve depolama koşullarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Paletli otomatik sistemler wms yazılımların depolanan ürün kapasitesi için verinin yazma hızını değere katmaz.

Bu soruya cevap bulabilmek için en iyi yöntem, depolama sistemleri üretici firmaları satış personeline ulaşmaktır.

AS RS paletli tam otomatik depo yönetim sistemi: WMS yazılımları ile bağlantı kurabilen robotik otomasyona sahip taşıyıcı vinçler, diğer bir adı ile PAŞA, ağır çelik raf sistemleri, konveyör taşıyıcı sistemler, elektrik pano sistemi ve bağlantı ekipmanlarından oluşmaktadır.

1- Kolon

2- Asansör

3- Araba

4- Kontrol Panosu

5- Teleskobik Çatal

6- Asansör Motoru

7- Hareket Motoru

8- Bakım Platformu

9- Asansör Motoru Platformu

10- Kontrol Panosu Platformu

11- Asansör Platformu

12- Bakım Merdiveni

Paletli Tam Otomatik Depo Sistemi 

TEKNİK DETAYLAR

Taşıma Kapasitesi : 1000-2000 kg

Kaldırma Hızı : 30-50 m/min

İlerleme Hızı : 130-200 m/min

İvme : 0,5-1 m/s2

Teleskobik Çatal Hızı : 30-50 m/min

Teleskobik Çatal Max. Uzama Mesafesi : 1000-3000+25 mm

 

PAŞA Depo raf sistemleri iş güvenliği ve depo raf sistemleri periyodik kontrolü başlıklarının, üretici ve desteklenici firma olarak, markanın İSG kontrol personeli ve iş güveliği uzmanları ile birlikte proje yönetim süreci satış sonrası hizmetler politikası ile birlikte görüşülmesi gerekmektedir. ÜÇGE Depo Raf Sistemleri patentli ürünü PAŞA palet AS/RS nin tüm süreçlerinde müşterilerine en üst düzey güvenlik ve periyodik kontrol hizmetlerini tavsiye etmektedir.

TS EN 15635 standardına uyumlu raf sistemleri muayene raporu ve iş ekipmanlarının kalifikasyon kontrolleri ve alınan depo güvenlik önlemleri, depo yönetiminin sorumluluğundadır.

TS EN 15635 standartına göre raf sistemlerine ilişkin müşterilerin standartlar doğrultusunda yapmaları gereken bakım, etiketleme, istifleme, paletlerin durumu gibi konularda çalışanlara kısa eğitimler verilmektedir.

 

Otomatik Paletli Depo Raf Sistemi
Üçge harita
Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


[email protected]
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
[email protected]
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY
ÜÇGE DRS
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle