katlı platform öne çıkan

Katlı Platform Depo Raf Sistemleri

Katlı platform depo raf sistemleri, mezanin raf depo sistemlerinde, insan gücüyle yükleme ve toplama yapılan yüksek irtifalı mezanin katlı raf, yükseklikten maksimum yararlanmak verimliliği arttırmak için raf aralarına yürüme platformları oluşturup kat çıkarak meydana getirilen katlı raf sistemidir. Depo alanlarının ve bina yüksekliğinin ve alanına en uygun olarak kat sayısı belirlenebilir.

Bu sistemler, üst kat platform depolama alanına, iki ünite arasından veya yandan girişli olarak merdiven projelendirmesi yapılabilir. Üst platformda yüzey kaplaması ve çeşitli birçok dekoratif raf seçenekleri bulunmaktadır. dahilinde olabilir.

Mezanin Katlı Raf Sistemi

Katlı sistemlerde, raf çeşitleri veya yüzey çeşitleri olarak; suntalam, MDF, kontrplak, sac tava veya metal ızgara tercih edilebilir. Özellikle platform yüzeyi tercihinde, bu kat üzerinden dolaşacak kişi sayısı, dolaşım süresi, hareket edecek malzemenin veya kolinin ağırlığı gibi metrikler üzerinden seçilebilir. Ürünlerin istenilen yere konulması ve istenildiğinde yerinin değiştirilmesine imkan tanır. Mezanin sistemlerde, raf ayakları kullanılarak mukavemet artırılır. Böylece güvenli kullanılmasını sağlar.

Konvansiyonel bir mezanin kat raf sistem projesinde, M60 taşıyıcı ayaklar ile inşa edilen iskelet; ayar plakaları, travers ve konsollar aracılığı ile güçlendirilir. Ünite içi ara traversler ise depolama ünitelerini sağlamlaştırır. Mezanin raf sistemlerinde raf ayakları pregalvaniz ST52 ya da ST37 olarak üretilmektedir. 

Mezanin depo sistemleri, yeterli alan – tavan yüksekliği ve depolanacak ürün kategori/adeti metriklerine bağlı olacak şekilde projelendirilmektedir.

2 ve 3 katlı mezanin asma kat depo sistemleri günümüzde özellikle e-ticaret sektöründe tercih edilmektedir. Aynı zamanda yüksek hızda sirkülasyona sahip ürünleri olan markalar veya bir çok farklı kategori için adresleme isteyen depolama alanları için en doğru tercihtir. Raf fiyatları kullanılacak malzeme uygulanacağı alan kapasitesi gibi birçok etkene göre değişiklik göstermektedir.

Asma Kat Depo Sistemleri

Asma kat rafların sağlamış olduğu en büyük faydalardan biri belki de en önemlisi, güvenlikli bir çalışma ortamı sunmasıdır. Ortamın güvenli bir hale gelmesi çok önemlidir. Güvenli çalışma ortamı sununa bu sistemle, çalışanlar ürünleri veya malları emniyetli şekilde istifleme ve boşaltmaktadır. Böylelikle sipariş hazırlamaya ayıracağınız vakit azalır. Elle yükleme gereksinimi kalmadan pratik şekilde kullanım imkanı sağlar.

Üst kata giriş/çıkışlarda üniteler arası merdiven yapılmaktadır. Bu noktalarda ulaşım kolaylıkla sağlanmakta zamandan tasarruf yapılmaktadır. Yürüme yolları ise verimliliği büyük ölçüde arttıran unsurlardandır.

Olabilecek her türlü kaza için önlemler alan bu sistemle çalışanlar rahatlıkla hareket edebilirler. Malzemelerin hareket alanı artarken taşınması kolaylaşır sevkiyatı da olumlu etkiler. çalışanların yükünü azaltmayı amaçlayan sistem bunun yanında bir çok avantaja sahiptir. Asma kat sistemleri ürün kullanımını en optimum şekilde kullanmanızı sağlar.

Demonte yapısıyla kolay kurulum ve uygun fiyatlı ödeme kolaylıkları ve daha fazlası için bizden bilgi alabilirsiniz.

Katlı Platform Depo Raf Sistemleri Avantajları

  • Müşteri ihtiyaçlarına yönelik kolay adapte edilebilir.
  • Özel ihtiyaçlara göre tasarım olanağı verir.
  • Kolay adresleme yapılabilir.
  • Limitli depo alanı olan yerlerde dikey istifleme kapasitesini arttırır.
  • Çok sayıda çeşitli ürünü bir arada depolama imkanı sağlar.
  • Depolama ve çalışma alanı olarak ortak kullanım alanı oluşturmanızı kolaylaştırır.