askılı öne çıkan

Askılı Depo Raf Sistemleri

Askılı depo raf sistemleri orta ve hafif ürünler için kullanılan özellikle tekstil ürünlerinin stoklamasında tercih edilir. Müşterilerin ürünlerine bağlı olarak raflardaki göz aralıkları değiştirilerek modüler sistem meydana gelmektedir.

Bu depo raf sistemi tek sıra veya arkalı önlü olarak yerleşmiş ara taşıyıcı üniteler ile birlikte kullanıma uygundur. Özellikle tekstil sektörü depolarında tekstil ve kumaş ürünleri olan kaban, ceket, gömlek, bluz vb. ürünlerin dış etkenlere karşı korunması sağlandıktan sonra askılıklardan asılarak manuel olarak stoklama yapılır.

Hazır giyim sektöründe ürün sirkülasyonu çok hızlıdır. Yıllık satış sezonlarında değişen ürün tasarımları ile birlikte tekstil ve hazır giyim sektörleri depolarında pek çok farklı kategorilerinde bulunan ürünler depolama alanını yüksek hızda dolaşmaktadır. Aynı zamanda butik ürünlerin depo yaşam döngülerinin düşük olması beklenir. Ürünlerin duvar rafı sistemleri askılı yapıda durması, kumaş ve hammadde bozulmalarına ve hasarlarına karşı fayda sağlar. Detaylı bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Askılı Raf Sistemleri Depolama Çözümleri​

Askılı ürünlerin depo alanı kullanımı ne kadar önemli ise sevkiyat işlem hızı ve koordinasyonu da bir o kadar önemlidir.
Kapalı ortamda kullanımı genellikle daha uygundur. Askılı depo sistemlerinin sağladığı kolay ve görünür etiketlenme, özellikle katlı raf sistemleri konsepti ile kullanılırsa yüksek verimlilik elde edilebilir. Mezanin sistemde veya kendi modüler sistemini oluşturarak ürünlerin stoklanması sağlanır.
Ürünlerin zamanında ve hasarsız şekilde sevkiyat operasyonlarına yönlendirilmesi için ara transfer üniteleri yerleşimi ve planlaması yapılması gerekir.
Kolay sökülüp takılması sistemi kullanımı avantajlı kılmaktadır. Askılı raf sistemleri, ürünleri öncelikli olarak kullanılan sistem, alternatif olarak da yedek parça depolarında faydalı kullanım imkanı sunabilir. Sektörel yedek parçaların ve hammaddelerin askılı bir depolama ortamında saklanması için uygun koşullar sunmaktadır.
Askılı raf sistemleri deposu projeniz için mezanin raf sistemleri, depo yönetim, depolama hizmeti veren ve bu sektörde yer alan firmaları ortak masada buluşturan ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri satış ekibiyle iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.