Katlı Platform Depo Raf Sistemleri  - Mezanin Depolar 

İnsan gücüyle yükleme ve toplama yapılan yüksek irtifalı depolarda, yükseklikten maksimum istifade etmek için raf aralarına yürüme platformları oluşturularak meydana getirilen katlı raf sistemidir.

Üst kat platform depolama alanına, iki ünite arasından veya yandan giriş olarak merdiven projelendirmesi yapılabilir. Üst platformda yüzey kaplaması ve bunun çeşidi bir çok seçenek dahilinde olabilir. 

Yüzey çeşitleri olarak, suntalam, MDF, kontraplak, sac tava veya metal ızgara tercih edilebilir. Bu sebep ile, özellikle platform yüzeyi tercihinde bu kat üzerinden dolaşacak  kişi sayısı, dolaşım süresi, hareket edecek malzemenin veya kolinin ağırlığı gibi metrikler üzerinden seçilmesi tavsiye edilir. 

Konvansiyonel bir mezanin sistem projesinde, M60 taşıyıcı ayaklar ile inşa edilen iskelet; ayar plakaları, travers ve konsollar aracılığı ile güçlendirilir. Ünite içi ara traversler ise depolama ünitelerini sağlamlaştırır. 

Katlı depo sistemleri, yeterli alan – tavan yüksekliği ve depolanacak ürün kategori/adeti metriklerine bağlı olacak şekilde projelendirilmektedir.

2 katlı, 3 katlı mezanin depo sistemleri günümüzde özellikle eticaret sektöründe tercih edilmektedir. Aynı zamanda yüksek hızda sirkülasyona sahip ürünleri olan markalar veya bir çok farklı kategori için adresleme isteyen depolama alanları için en doğru tercihtir.

KATLI PLATFORM
Katlı depolama sistemi

AVANTAJLARI

  • Müşteri ihtiyaçlarına kolay adapte edilebilmesi ve çeşitlilik
  • Kolay adresleme yapabilme imkanı sağlar.
  • Limitli depo alanı olan yerlerde dikey istifleme kapasitesini arttırır. 
Üçge harita
Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


[email protected]
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
[email protected]
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY
ÜÇGE DRS
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle