DAR KORIDOR

Dar Koridor Depo Raf Sistemi

Sırt sırta depo raf sistemlerinin bir başka uygulaması olan bu sistem,yüksek irtifa raf sistemi olarak ta adlandırılır.Yüksek depolarda, dar alan istifleme cihazlarının  (VNA,Man-Up) kullanımıyla minimum alanda maksimum depolamayı amaçlayan sistemdir.

Sırt sırta raf sisteminde belirtilen özellikler, dar koridor raf sistemi içinde projelendirme ve teknik koşullar için kullanılmaktadır.

İstifleme cihazının koridor çalışma aralığı diğer sistemlere göre daha az olduğundan, paletli depo alanı kapasitesi daha fazladır. Kullanılacak cihaz marka ve modeline göre gerekli koridor boşluğu bırakılmalıdır.Ortalama 1950 mm koridorlar yeterli olmaktadır. Ürünlere ulaşmada operatör istifleme cihazı ile birlikte yukarı hareket ederek ürünü almaktadır.

Gelişen teknolojiler yardımıyla ve daha yüksek seviyede yükleme/boşaltma hacmi yaratabilmek için istifleme cihazları yüksek hızlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle, makinenin koridor boyunca yapacağı hareketinin düzgün olabilmesi için, zeminde kılavuz rayları bulunur.

Dar Koridor Depo Raf Sistemi
Dar Koridor Depo Raf Sistemi

Sistemdeki koridorların mümkün olduğunca uzun olması verimliliği artırmaktadır. İstifleme cihazı için bazı projelerde zeminde manyetik bantlar da tercih edilebilir. Bu sayede istifleme cihazı kullanımı için daha rahat bir sürüş ve güvenlik sağlanmış olur.

Özel çözümlerde 16 metre yüksekliğe kadar depolama imkanı bulunmaktadır.

İstifleme cihazlarına ilave edilecek opsiyonel özellikler sayesinde, kat hizaları otomatik sisteme tanımlanarak , çalışma yapılacak kata hareket hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Üçge harita
Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


[email protected]
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
[email protected]
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY
ÜÇGE DRS
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle