ASKILI DEPO

Askılı Depo Raf Sistemleri

Orta ve hafif ürünler için kullanılan askılı raf sistemleri özellikle tekstil ürünlerin stoklamasında kullanılır. Müşterilerin ürünlerine bağlı olarak göz aralıkları değiştirilerek modüler sistem meydana gelmektedir.

Bu depo raf sistemi tek sıra veya arkalı önlü olarak yerleşmiş ara taşıyıcı üniteler ile birlikte kullanıma uygundur. Özelikle tekstil sektörleri depolarında tekstil ve kumaş ürünleri olan kaban, ceket, gömlek, bluz vb. ürünlerin dış etkenlere karşı korunması sağlandıktan sonra askılıklardan asılarak, yani manuel olarak stoklama yapılır.

Hazır giyim sektöründe ürün sirkülasyonu çok hızlıdır. Yıllık satış sezonları boyu değişen ürün tasarımları ile birlikte tekstil ve hazır giyim sektörleri depolarında pek çok farklı kategorilerden bulunan ürünler depolama alanını yüksek hızda dolaşmaktadır. Aynı zamanda da, butik ürünlerin depo yaşam döngülerinin düşük olması gerekir. Ürünlerin askıda durması, kumaş ve hammadde bozulmalarına ve hasarlarına karşı da fayda sağlar.

Askılı raf sistemleri hazır giyim sektörüne yönelik en verimli depolama sistemidir.

Askılı ürünlerin depo alanı kullanımı ne kadar önemli ise sevkiyat işlem hızı ve koordinasyonu da bir o kadar önemlidir.

Kapalı ortamda kullanımı genellikle daha uygundur. Askılı sistemlerin sağladığı kolay ve görünür etiketlenme, özellikle katlı raf sistemleri konsepti ile kullanılırsa yüksek verimlilik elde edilebilir. Mezanin sistemde veya kendi modüler sistemini oluşturarak ürünlerin stoklanması sağlanır.

Ürünlerin zamanında ve hasarsız şekilde sevkiyat operasyonlarına yönlendirilmesi için ara transfer üniteleri yerleşimi ve planlaması yapılması gerekir.

Kolay sökülüp takılması sistemi avantajlı kılmaktadır. Askılı ürünler öncelikli olarak kullanılan sistem, alternatif olarak da yedek parça depolarında faydalı kullanım imkanı sunabilir. Sektörel yedek parçaların ve hammaddelerin askılı bir depolama ortamında saklanması için uygun koşullar sunmaktadır.

Askılı raf deposu projeniz için mezanin raf sistemleri ve depo yönetim, depolama hizmeti veren ve bu sektörde yer alan firmaların ortak masada buluşturan ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri satış ekibine ulaşabilirsiniz.

Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


[email protected]
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
[email protected]
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY
ÜÇGE DRS
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle