Multipal-1-1_29_11zon

AS/RS MultiPAL Otomatik Depolama Sistemleri

İnsansız tam otomatik depolama çözümlerinden olan MultiPAL AS/RS (otomatik istifleme ve boşaltma) sistemleri özellikle yüksek ürün yoğunluğu ve nispeten düşük SKU sayısı olan depolar için ideal çözümlerdendir. Depo iç hareketlerinin üç farklı eksende üç farklı cihazla yapılması sistemin hızını ve verimliliğini arttıran özelliklerindendir. 

Doldurup boşaltma sistemi içerisinde Y eksenindeki yukarı-aşağı yönlü taşımalar sistemdeki özel palet asansörleri ile gerçekleştirilirken X ve Z yönündeki taşımlar TransCAR ve UltraCAP mekikleri aracılığıyla yapılır. Bu yapısı sayesinde depo içerisinde eş zamanlı yükleme, yerleştirme, alma ve boşaltma operasyonları gerçekleşebilir, böylelikle depo çevrim hızını maksimumda kullanmak mümkün olacaktır. 

Akıllı depo sistemlerinde ayrıca birbirinden bağımsız makinelerin kullanılması proje tasarımını esnekleştirerek çok farklı yapılardaki binalarda stoklamanın uygun olduğu alanları, verimliliği yüksek tam otomatik depolar olarak organize etmeyi kolaylaştırır.

Yüksek Teknolojiye Sahip Depolama Sistemi Enerji Çözümleri​

Son derece bilgisayar sistemleri ile çalışan inovatif bir enerji tedarik imkanı sunan MultiPAL sistem; TransCAR mekiklerinin çalıştığı raylara döşenen busbarlar aracılığıyla, sürekli enerji ile temas halinde kalırlar bu sayede otomatik olarak kendi enerjilerini sağlarlarken üzerlerinde taşıdıkları UltraCAP mekiklerinin de şarj olması için gerekli beslemeyi bu hatlardan alırlar. Böylelikle sistem içerisindeki tüm hareketler herhangi bir manuel şarj ve benzeri gereksinimler olmaksızın yapılır. Ara stok kontrolü imkanını kolaylaştırır. Bununla birlikte depo raflari sistemini kurgularken ağır yükler esas alınarak arge çalışmaları yapılmaktadır.
Özellikle derinlemesine stoklama için uygun olan yüksek hızlarda çalışma ihtiyacı bulunan depolarda yüksek oranlarda alan verimliliği sağlayan MultiPAL as rs depolama sistemleri, hatasız stok kontrolü ve yüksek operasyon verimliliği ile büyüyen firmalar için en ideal çözümlerdendir.

Geleceğe yönelik akıllı fabrikalar argümanlarını içerisinde bulunduran ve raf sistemleri depo başlığı altında inovatif düşünen markaların AS/RS sistemleri depolarında benimsemesi durumunda, depo alanının seri üretimde veya üretim sürecinde bulunan tüm noktalara aynı anda ulaşması mümkün olur. Ayrıca gıda sektörü gibi soğuk hava ve donuk depo ihtiyacı olan firmalarda minimum alanda maksimum depolama sağması sayesinde kazandırdığı soğutma maliyetlerindeki düşüş bu firmalar için MultiPAL AS RS sistemlerini cazip hale getirir. Endüstriyel depo raf sistemleri alanında yapılan yatırımlar sonucu ortaya çıkan son teknolojik ürünlerle raf sistemleri depo alanında kat be kat büyümeye devam ediyoruz. Depo raf fiyatları her sistemde farklılık göstermekte olup detaylı bilgi için iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Tam Otomatik İstifleme Çözümleri ve Sanayi 4.0

ÜÇGE Depo Raf Sistemleri A.Ş’ nin robotik çözümlerinden olan MultiPAL as rs sistemleri esnek yazılım alt yapısıyla, firmaların ERP sistemiyle entegre olarak firmaların endüstri 4.0 yaklaşımıyla tüm süreçlerini dijitalleştirmesinin önünü açar.