dar koridor öne çıkan

Dar Koridor Depo Raf Sistemi

Dar koridor depo raf sistemi, sırt sırta depo raf sistemlerinin bir başka uygulaması olan bu dar koridor depo sistemi, yüksek irtifa raf sistemi olarakta adlandırılır. Yüksek depolarda, dar alan istifleme cihazlarının (VNA,Man-Up) kullanımıyla minimum alanda maksimum depolamayı amaçlayan sistemdir. Bu raf sisteminin sağladığı en önemli avantaj, kullanılan istif aracı ile hem paletler yüklenip boşaltılmakta, hem de en yüksek irtifadaki ürünlerde, paletlerden direkt olarak sipariş hazırlama işlemi gerçekleştirilebilmesidir.

Sırt sırta raf sisteminde belirtilen özellikler, depo sistemi içinde projelendirme ve teknik koşullar için kullanılmaktadır.

İstifleme cihazının koridor çalışma aralığı diğer dar raf sistemlere göre daha az olduğundan, paletli depo alanı kapasitesi daha fazladır. Kullanılacak cihaz marka ve modeline göre gerekli koridorda raf boşluğu bırakılmalıdır. Ortalama 1950 mm koridorlar yeterli olmaktadır. Ürünlere ulaşmada operatör istifleme cihazı ile birlikte yukarı hareket ederek ürünü almaktadır.

Sistemdeki koridorların mümkün olduğunca uzun olması verimliliği artırmaktadır. İstifleme cihazı için bazı projelerde zeminde manyetik bantlar da tercih edilebilir. Bu sayede bu sistemler, istifleme cihazı kullanımı için daha rahat bir sürüş ve güvenlik sağlanmış olur.

Özel çözümlerde 16 metre yüksekliğe kadar depolama imkanı bulunmaktadır. Kullanılan alanlarda olabildiğince çok ürün depolamak isteyen ve ağır yük taşınan işletmelerde raflı depo sistemi rahatlıkla kullanılabilir. Bu sistemlerde depo zemininin dar koridor depo raf sisteminin kurulup kullanılması için uygun koşullarda olması gerekmektedir. Bilgi almak için lütfen bize ulaşın

Dar Koridor Depo Raf Sistemi Avantajları Nelerdir?

  • Minimum alan ve maksimum irtifa gereksiniminden dolayı daha verimli alan kullanımı
  • Klasik raf sistemleri ile karşılaştırıldığında daha dar raflı depoya sahip olma
  • Yüksek seviyedeki ürünlere erişim imkânı
  • Klasik raf sistemlerine göre daha üst düzey operasyon yapabilme imkânı
  • Minimum personel istihdamı olanağı
  • Depo raf sistemleri, ağırlıklı yüklerin depolanmasında kullanılan sistemlerindendir.