paşa otomatik kutulu öne çıkan

AS/RS Mini-Load Otomatik Kutulu Depolama Raf Sistemleri

Otomatik kutulu depolama raf sistemleri, kutulu-kolili-paketli vb. konumdaki parça bazındaki ürünlerin belli bir otomasyon seviyesinde; hassas, doğru ve hızlı bir şekilde alınmasını, depolanmasını ve bulunup getirilmesini içeren, donanım ve denetimlerin bileşimidir.

AS/RS Mini-Load; Kutulu-kolili-paketli vb. konumdaki parça bazındaki ürünlerin sistem içerisinde kendilerine uygun tasarlanan raf konstrüksiyonu içerisinde belli bir otomasyon seviyesinde; hassas, doğru ve hızlı bir şekilde alınmasını, depolanmasını ve «t» anında bulunup getirilmesini içeren, donanım ve denetimlerin bileşimidir.
Özellikle üretim hatları beslemesinde hatlara entegre olarak planlanıp kullanılan kompakt depolardır.

Giriş-çıkış hızlarının çok yüksek olduğu, yüksek irtifalı kutu, koli, paket vb. ürünlere yönelik depo raf sistemlerinde, robot istifleyiciler (stacker-craine) tercih edilir. 40 metre yüksekliğe kadar depolama yapılabilir. Depo için raf sistemi erişim kapasitesi yüksektir. Operatör ihtiyacı yoktur. Siparişlerin hazırlanma süresi azalır. Kutu istifleme robotlarının hızları 300 m/dk seviyesine kadar çıkarılabilir.

Depo raf sistemleri, kutulu depolama alanlarında depodan operatöre ürün iletme prensibine uygun olarak çalışan bu sistem, ürün alınacak kutuyu veya ürün ilave edilecek kutuyu operatörün önüne taşır. İşlemin devamında kutuları, operasyonu tersine doğru uygulayarak yerine götürür. Sistem tam otomizasyon depo raflari, kalıcı envanter kontrolü, zamandan ve mekandan maksimum verim alınmasını ve depolanmış kutulara erişimin kolaylaşmasını sağlar.

Paşa Otomatik Kutulu Depolama Raf Sistemleri Avantajları

Otomatik Kutulu Depolama Raf Sistemleri ile Depolamada Fark Yaratın!

PAŞA otomatik kutulu depolama raf sistemleri ile depolama verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Bu sistemler, kutu, koli ve paket gibi ürünleri hızlı, doğru ve güvenli bir şekilde depolamanızı sağlar.

Otomatik kutulu depolama raf sistemlerinin avantajları şunlardır:

Yüksek depolama kapasitesi: 40 metre yüksekliğe kadar depolama yapılabilir.

Yüksek erişim kapasitesi: Operatör ihtiyacı yoktur.

Düşük operatör maliyetleri: Siparişlerin hazırlanma süresi azalır.

Yüksek verimlilik: Kutu istifleme robotlarının hızları 300 m/dk seviyesine kadar çıkarılabilir.

Tam otomasyon: Zamandan ve mekandan maksimum verim alınır.

Kolay erişilebilirlik: Depolanmış kutulara erişimin kolaylaşması sağlanır.

Paşa Raf Sistemleri’nin otomatik kutulu depolama raf sistemleri, aşağıdaki sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır:

  1. Elektronik
  2. Tekstil
  3. Gıda
  4. İlaç
  5. Lojistik

PAŞA Otomatik Kutulu Depolama Raf Sistemleri ile depolama verimliliğinizi artırın ve rekabette öne geçin!

Kutuları raflara yerleştiren ve raflarda alan kutu istifleme robotu depo yönetim sisteminden gelen komutlara uygun olarak; kutuların ara işlem istasyonuna aktarılmasını da gerçekleştirir. İstifleyici robotun hareketine mükemmel olarak uyum sağlayan raflar mevcut alandan en iyi şekilde yararlanacak tasarımla üretilir. Depo raf ve modelleri ve depo raf fiyatları için bizimle iletişim’e geçiniz.