ÜÇGE DRS OTOMATİK DEPO PROJESİNE VERİMLİLİK ÖDÜLÜ_5

Otomatik Depo Sistemi PAŞA Verimlilik Ödülüne Layık Görüldü

ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri, ST Alternatif Fuarcılık tarafından düzenlenen ve endüstrideki tüm paydaşları bir araya getiren, sadece robotik çözümlere odaklanan Türkiye’nin en büyük organizasyonu olma özelliğine sahip Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde, tam otomatik depo çözümleri ve yeni nesil teknoloji akıllı dikey istifleme sistemi olan ODİS ile yer aldı.

Üretim ve teknoloji gücü ile global bir marka olan ÜÇGE DRS, bu yıl verimlilik temasıyla gerçekleşen Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’ndeki standında; Yüksek teknolojisi ve sektöre büyük katkı sunan inovatif yaklaşımı ile “Endüstriyel Dönüşüm” sürecine yön veren bir firma olarak ziyaretçilerini ağırladı.

ÜÇGE DRS Depo Alanlarını Yüksek Teknolojili Yapılara Dönüştürüyor

Gerçekleşen zirve boyunca katılımcı firma temsilcileri ve sektörde alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı panellerde üretim sanayisi için önemli konular masaya yatırıldı. Panel kapsamında konuşmacı olarak yer alan Tunçer YILDIZ, “Tekstil Sektörüne Yönelik Örnek Bir Robotik Depo (AS/SR) Uygulaması“ konu başlıklı sunumu ile sektörle ilgili tecrübelerini ziyaretçiler ile paylaştı. AS/RS Depo Sisteminin verimliliği arttıran yönlerine dikkat çeken YILDIZ; “İş gücünü verimli kullanma ihtiyacı, hatasız stok kontrolü, ürünlere direkt ve istenilen zamanda ulaşılması ve Endüstri 4.0 standartlarına uygun bir depo yönetimi Akıllı Depoya karar vermenin en önemli gerekçelerinden bazılarıdır” dedi. 

Başarılı geçen fuarı değerlendiren ÜÇGE DRS Robotik Raf Sistemleri Yönetmeni Tunçer YILDIZ: “Dünyada yaşanan tedarik zinciri problemleri, verimlilik arayışı, alan maliyeti ve çalışan organizasyonu depoların yönetiminin ne derece hassas ve adeta oyun değiştiren bir faktör olduğunu gösterdi. ÜÇGE DRS olarak, sektörün bu yönüne uzun zaman önce odaklanıp teknolojik ve hatasız yönetilebilir depo projelerine ağırlık verdik.

Endüstri 4.0’a uyumlu yatırım planlayan tüm sektörlerde öne çıkan hızlı, sorunsuz ve entegre hizmet beklentilerini; tam otomatik, yüzde yüz yerli, akıllı depo çözümlerimiz olan ASRS PAŞA ve MULTİPAL ile karşılıyoruz. Ayrıca mobil raf MOBİPAL ve mekik AUTOPAL yarı otomatik sistemlerimiz ve manuel depolarda dijital takip sağlayan, görüntü işleme yazılımlarımızla, artan maliyetlere karşın azalan metrekareler için rekabetçi çözümler üretiyoruz. Tüm bunların yanında, sanayinin ve lojistiğin birçok aşamasında ihtiyaç duyulan cep depolar ve sarf malzemelerin yönetimi için geliştirdiğimiz yerli ve özgün çözümümüz, “Otomatik Dikey İstifleme Sistemi – ODİS” ile de fark yaratıyoruz.” dedi.

verimliliködülleri-2_24
ÜÇGE DRS zirvede “Verimlilik Ödülü” aldı
Üretim süreçlerinde verimlilik sağlayan projelerin duyurulması ve bu alanda farkındalık oluşturulması amacıyla ST Endüstri Zirveleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenen “Verimlilik Ödülleri” organizasyonunda ÜÇGE DRS, Zorlu Holding Korteks İplik firmasında hayata geçirdiği 11.000 palet kapasiteli Otomatik Depo Sistemi AS/RS PAŞA, iş gücü maliyetlerinin düşürülmesi ve operasyonel hız kapasitesinin yüksek oranda artırılması sonucu elde ettiği verimlilik ile 2022 Verimlilik Ödülüne layık görüldü.
ÜÇGE DRS’ nin Zorlu Holding Korteks İplik firmasında hayata geçirdiği Otomatik Depo Sistemi AS/RS PAŞA ile aldığı ödül, ÜÇGE DRS Robotik Sistemler Yönetmeni Tunçer Yıldız’a takdim edilirken Korteks Makine Enerji IT Genel Müdür Yardımcısı Murat Güney’e de depo yatırımlarından dolayı verimlilik ödülü verildi.
Düzenlenen organizasyonda farklı sektörlerde hayata geçirilmiş enerji verimliliğinden, robotlu üretime, dijitalleşmeden proses uygulamalarına kadar fabrikalarda verimliliği artırıcı yatırım yapan ve projeyi hayata geçiren firmalara ödülleri takdim edildi.