dayanıklı tüketim malları-öne çıkan

Dayanıklı Tüketim Malları

Dayanıklı tüketim malları depolama sistemleri, her ne kadar “dayanıklı” olarak nitelendirilip ve kategorilendirilmiş olsa dahi bu ürünlerde birçok diğer mamul gibi çok dikkatli taşınmalı ve depolanmalıdır. Tüketicilerin satın aldıkları  ürünlerinin başlarına hiç bir şey gelmemesi için üretici firmalar tedbirlerini üretim hattının en başından almaya başlar.

Depolanacak ürünler başlıca; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, elektrikli süpürge gibi temel ürünler ve tost makinesi, meyve sıkacağı, blender gibi küçük ev aletleri ayrıca klima, şofben, termosifon, su arıtıcı vb. ürünlerdir. Dayanıklı tüketim malları kolayca bozulmayan ve ürün yaşam döngüsü uzun olarak depolanmaktadır. Stok altında bekleyeceği endüstriyel raf sistemleri bu özellikler doğrultusunda seçilmelidir.

Dayanıklı Tüketim Malları Depolama Sistemleri, tedarik zinciri içerisinde yer alan kapalı veya açık alanlar olup, malzemeleri türlerine göre istiflemek, depolamak, tasarlamak ve bu malzemeleri çeşitli amaçlarla farklı zamanlarda korumak için kullanılan alanlardır. Depolarda istiflenmiş olan dayanıklı tüketim malları çoğu firmaların fabrikalarının bir parçası olmakla beraber bazı firmalar üretim yaptıkları fabrikaların dışarısında depolar tutarak istifleme işlerini fabrikadan uzak alanlarda gerçekleştirmektedir.

Dayanıklı Tüketim Malları Depolama Sistemleri​

Gelişen teknolojiyle birlikte depoların içerisindeki haberleşme sistemleri de gelişti. Bu sayede hataların önüne geçilmeye çalışılıyor. Eski dönemde kullanılan depoların yerini günümüzde akıllı depolar aldı. Dayanıklı tüketim mallarının sorun yaşamadan taşınmasını sağlamak amacıyla firmalar akıllı depo sistemlerine güvenmeyi tercih etmeye başladı.

Akıllı depo sistemlerinin yaygınlaşması yatırım maliyetinin diğer depo sistemlerine göre fazla olmasından ötürü firmalar açısından ilk yıllarında çok tercih edilen bir seçenek değilken günümüzde personel maliyetlerinin azalabilmesi için tercih edilen akıllı raf sistemleri haline gelmiştir.

Akıllı Depo Raf Sistemleri

Dayanıklı tüketim malları üretimi yapan firmaların büyük bir kısmı Akıllı Depo Raf sistemleri kullanarak ürünlerinin sağlıklı bir biçimde depolanmasını sağlamaktadır.

Tüketici nezdinde de satın alınan ürünün tekrar değişim için geri gönderilmesinin önemli ölçüde önüne geçen Depo sistemleri Dayanıklı tüketim mallarının son tüketiciden iade olmaması için tercih edilmeye başlandı. Bu şekilde tüketicilerin sorun yaşamadıkları bir lojistik ağı sağlanmış oluyor.

Dayanıklı tüketim malları depolama sistemleri, operasyonel süreçlerini iyi yönetmek isteyen ve depolama sistemleri ihtiyaçları başlığında ÜÇGE Depo Raf Sistemleri uzman ekibi ve üretim teknolojisine güvenen işletmeler arasında yer alan iş ortaklarımızın dayanıklı tüketim malları depo yönetimlerini gerçekleştirdikleri referans depo sistemlerimizi inceleyebilirsiniz.