Otomatik Tepsili Raf sistemi
Otomatik Depolama

Tepsili Otomatik Depolama Raf Sistemleri

Depolama kapasitesini yükseltirken, aynı zamanda da istifleme – geri alma süreçlerinde geçen zamana bağlı maliyet ve kayıpların önüne geçmek isteyen işletmeler, akıllı ve otomatik depo raf sistemlerini tercih etmektedirler. Taşıyıcı robotlar vasıtası ile stoklanacak ürünler yüksek irtifalı depolama raflama sistemlerinde, 40 metre yüksekliğe kadar depolama yapılabilir.
Tepsili otomatik sitemler, depolama alanında ek olarak insan çalışanlara ihtiyacın olmadığı karanlık depo olarak düşünülebilir. Siparişlerin hazırlanma süresinde azalma, ürünün sevkiyata çıkma süresinde yüksek oradan verimlilik sunmaktadır.

Tepsili ürünlerin otomasyon seviyesinde; hızlı bir şekilde depolama alanına alınmasını, yerleşim alan bilgisinin veri tabanına alınması ve gerektiği durumlarda depolama alanı noktasından bulunup getirilmesini içeren asansörlü raf sistemleri donanımı, denetimlerin ve yazılım sistemlerinin bileşimidir.
tepsili otomatik depolama kapasitesi nasıl hesaplanır?
tepsili otomatik depolama sistemi kapasitesi, mevcut depolama kurgusuna veya değişen ihtiyaçlara yönelik çeşitli hesaplama modelleri içermektedir. Ürün yaşam döngüsünde önemli bir kıstas olan başlıklara bağlı olarak, tepsi sirkülasyon hızı ve tedarik süresi gibi sevkiyat süreçleri metrikleri ilk aşamadır.
Sonraki aşamalar, deponun büyüklüğü, yapılacak sistemin enerji verimliliği ve depolama koşullarına bağlı olarak değişim göstermektedir. tepsili otomatik sistemler wms yazılımların depolanan ürün kapasitesi için verinin yazma hızını değere katmaz.
Bu soruya cevap bulabilmek için en iyi yöntem, depolama sistemleri üretici firmaları satış personeline ulaşmaktır.

Tepsili tam otomatik asrs depo yönetim sistemi, WMS yazılımları ile bağlantı kurabilen robotik otomasyona sahip taşıyıcı vinçler, diğer bir adı ile PAŞA, ağır çelik raf sistemleri, konveyör taşıyıcı sistemler ve bağlantı ekipmanlarından oluşmaktadır.
1- Kolon
2- Asansör
3- Araba
4- Kontrol Panosu
5- Teleskobik Çatal
6- Asansör Motoru
7- Hareket Motoru
8- Bakım Platformu
9- Asansör Motoru Platformu
10- Kontrol Panosu Platformu
11- Asansör Platformu
12- Bakım Merdiveni
Komponentler Resim

 

TEKNİK DETAYLAR
Taşıma Kapasitesi : 1000-2000 kg
Kaldırma Hızı : 30-50 m/min
İlerleme Hızı : 130-200 m/min
İvme : 0,5-1 m/s2
Teleskobik Çatal Hızı : 30-50 m/min
Teleskobik Çatal Max. Uzama Mesafesi : 1000-3000+25 mm

PAŞA Tepsili Depo raf sistemleri iş güvenliği ve depo raf sistemleri periyodik kontrolü başlıklarının, üretici ve üstlenici firma olarak, markanın İSG kontrol personeli ve iş güvenliği uzmanları ile birlikte proje yönetim süreci satış sonrası hizmetler politikası ile birlikte görüşülmesi gerekmektedir. ÜÇGE Depo Raf Sistemleri patentli ürünü PAŞA tepsi AS/RS nin tüm süreçlerinde müşterilerine en üst düzey güvenlik ve periyodik kontrol hizmetlerini tavsiye etmektedir.
TS EN 15635 standardına uyumlu raf sistemleri muayene raporu ve iş ekipmanlarının kalifikasyon kontrolleri ve alınan depo güvenlik önlemleri, depo yönetiminin sorumluluğundadır.
TS EN 15635 standartına göre raf sistemlerine ilişkin müşterilerin standartlar doğrultusunda yapmaları gereken bakım, etiketleme, istifleme, tepsilerin durumu gibi konularda çalışanlara kısa eğitimler verilmektedir.

Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


[email protected]
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
[email protected]
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY
ÜÇGE DRS
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle