Multipal otomatik depolama sistemi
As / RS Tam Otomatik depolama Sistemleri

MultiPAL AS/RS Otomatik Depolama Sistemleri

İnsansız tam otomatik depolama çözümlerinden olan MultiPAL AS/RS (otomatik istifleme ve boşaltma) sistemleri özellikle yüksek ürün yoğunluğu ve nispeten düşük SKU sayısı olan depolar için ideal çözümlerdendir.

Depo iç hareketlerinin üç farklı eksende üç farklı cihazla yapılması sistemin hızını ve verimliliğini arttıran özelliklerindendir. Sistem içerisinde Y eksenindeki yukarı-aşağı yönlü taşımalar sistemdeki özel palet asansörleri ile gerçekleştirilirken X ve Z yönündeki taşımlar TransCAR ve UltraCAP mekikleri aracılığıyla yapılır. Bu yapısı sayesinde depo içerisinde eş zamanlı yükleme, yerleştirme, alma ve boşaltma operasyonları gerçekleşebilir, böylelikle depo çevrim hızını maksimumda kullanmak mümkün olacaktır.

Ayrıca birbirinden bağımsız makinelerin kullanılması proje tasarımını esnekleştirerek çok farklı yapılardaki binalarda stoklamanın uygun olduğu alanları, verimliliği yüksek tam otomatik depolar olarak organize etmeyi kolaylaştırır.

Yüksek teknolojiye sahip depolama sistemi enerji çözümleri

Son derece inovatif bir enerji tedarik imkanı sunan MultiPAL sistem; TransCAR mekiklerinin çalıştığı raylara döşenen busbarlar aracılığıyla, sürekli enerji ile temas halinde kalırlar bu sayede kendi enerjilerini sağlarlarken üzerlerinde taşıdıkları UltraCAP mekiklerinin de şarj olması için gerekli beslemeyi bu hatlardan alırlar. Böylelikle sistem içerisindeki tüm hareketler herhangi bir manuel şarj ve benzeri gereksinimler olmaksızın yapılır.

Özellikle derinlemesine stoklama için uygun olan yüksek hızlarda çalışma ihtiyacı bulunan depolarda yüksek oranlarda alan verimliliği sağlayan MultiPAL AS/RS sistemleri, hatasız stok kontrolü ve yüksek operasyon verimliliği ile büyüyen firmalar için en ideal çözümlerdendir. Geleceğe yönelik akıllı fabrikalar argümanlarını içerisinde bulunduran ve raf sistemleri başlığı altında inovatif düşünen markaların AS/RS sistemleri depolarında benimsemesi durumunda, depo alanının seri üretimde veya üretim sürecinde bulunan tüm noktalara aynı anda 

Ayrıca gıda sektörü gibi soğuk hava ve donuk depo ihtiyacı olan firmalarda minimum alanda maksimum depolama sağması sayesinde kazandırdığı soğutma maliyetlerindeki düşüş bu firmalar için MultiPAL AS/RS sistemlerini cazip hale getirir

Tam otomatik istifleme çözümleri ve Sanayi 4.0

ÜÇGE Depo Raf Sistemleri A.Ş’nin robotik çözümlerinden olan MultiPAL AS/RS sistemleri esnek yazılım alt yapısıyla, firmaların ERP sistemiyle entegre olarak firmaların endüstri 4.0 yaklaşımıyla tüm süreçlerini dijitalleştirmesinin önünü açar.

Multipal otomatik depolama sistemi
Üçge harita
Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


[email protected]
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
[email protected]
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY
ÜÇGE DRS
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle