GERI ITMELI DEPO

Geri İtmeli Depo Raf Sistemi

Push-Back Racking , tıpkı Palet Rafı FIFO sistemi  gibi, paletlerin istiflenmesi için kullanılan depolama sistemidir , ancak LIFO tipi yük yönetimi (son palet içeri, son palet dışarı) için tasarlanmıştır.
Paletler için geri itmeli raflar, yapının ön tarafında tek bir yükleme ve boşaltma alanına sahiptir ve birim yükler, rafın arkasına doğru öncekiler itilerek depolanır.
Paletleri hareket ettirmek için kullanılan hareket sistemine bağlı olarak iki tip Push-Back Raf vardır.

Kaset sistemli geri itme:
bu sistemde, sonuncusu hariç her palet, raylar üzerinde hafif bir eğimle hareket eden bir kaset üzerine konur.

Rulolu  geri itme:
Paletler, hafif bir eğimle yapıya sabitlenmiş makaralı-rulolu  yataklar vasıtasıyla hareket ettirilir.
Diğer hızlı  depolama çözümleri gibi, mevcut depolama alanını optimize eden yüksek yoğunluklu bir depolama sistemidir.

Diğer depolama sistemleriyle de birleştirilebilir. Geri itmeli raf sistemi, birim yüklerin hesaplı bir eğim yardımıyla rulolar veya kasetler  vasıtasıyla hareket ettirildiği, kompakt bir yapıdan oluşan paletler için  bir depolama çözümüdür.

Palet Dinamik Depo Sistemi
Palet Dinamik Raf Sistemi

Özellikle LIFO stok yönetimi (Son giren İlk çıkar) için tasarlanmış ,rafa en son konulan paletin ilk boşaltılan palet olduğu bir sistemdir .

Yükleme için bir koridora ve boşaltma için diğerine ihtiyaç duyan FIFO canlı depolamadan farklı olarak, geri itmeli raflarda forklift, depolanan birim yüklere tek bir çalışma koridoru boyunca erişir.

Bir itme kuvveti uygulamak, yeni bir paleti yerleştirmek için kullanılır, burada forklift önceden depolanmış olan birim yükleri arkaya doğru iter ve yeni paletin yerleştirilmesi için yer açar, dolayısıyla “geri itme” (push back ) terimi.buradan gelmektedir.

Boşaltma işlemi yerçekimi kuvvetini kullanır, yükleme ile aynı yerde gerçekleştirilir ve FIFO tipi  depolamaya benzer . İlk birim yük boşaltıldığında, aşağıdaki konumlar kontrollü bir şekilde boşaltma konumuna doğru kayar.

 Push-Back Raf sisteminin (LIFO) avantajları ve özellikleri:

Push-Back Racking LIFO’nun ana avantajları, mevcut alanı optimize etme kapasitesi ve malzemelerin hızlı yüklenmesi ve boşaltılmasıdır.
Mükemmel alan kullanımı: Canlı bir sistem olarak yüksek yoğunluklu bir depolama çözümüdür, yani aynı alan için depolama kapasitesini optimize eder.
Homojen bozulmayan ürünler için ideal: LIFO (Son giren İlk çıkar) yönetim sistemini uygularken, son birim yük ilk çıkıştır.
Hızlı ve kolay yükleme ve boşaltma: Forkliftin yapının koridoruna girmesi gerekmediğinden manevra ve yükleme ve boşaltma süresi azalır.
Güvenlik: LIFO geri itmeli raf yapısı, hem mekik hem de makara sistemindeki riskleri en aza indiren yükleri kontrol etmek ve frenlemek için bir güvenlik sistemine sahiptir.Forklıft sistemin içine girmediği için ısg acısındanda oldukça elverişlidir.

Stok kontrolü:
Her bir yükleme koridorunda farklı bir ürün referansı ayırt etmenize izin vererek.
Diğer ayarlanabilir palet raf sistemleri ile çok yönlülük ve uyumluluk.
Yüksek sıkıştırma ve düşük sıcaklıklarda rulo ve mekik sistemlerin direnci nedeniyle soğuk depolama veya donuk depolar  için ideal sistem.
Mükemmel alan optimizasyonu sayesinde minimum işletme maliyetleri.
 
Push-Back Raf Sistemi LIFO’nun ana uygulamaları
Push-Back depolama sistemleri, depodaki mevcut alanı önemli ölçüde optimize eder, ancak LIFO tipi stok yönetimi nedeniyle,  Rafı FIFO kadar hızlı ürün devrini sağlamazlar. Bu nedenle, aşağıdaki durumlarda uygulama için tavsiye edilirler:
Homojen bozulmayan ürünlerin veya son kullanma tarihi uzun ürünlerin depolanması.
Çok çeşitli ürün referanslarına sahip depolar; her kanal belirli bir referans türü için ayrılabilir.
Kullanılan sisteme bağlı olarak her kanal  maksimum 6  birim yük depolayabildiğinden, her referans için düşük sayıda birim yüke sahip depolar.çok ağır paletlerde forklıftın itme gucunede ıhtıyac doğacağı için gozardı edilmemelidir.
Depolama ihtiyaçları nedeniyle, geri itme sisteminin diğer palet rafı türleri veya manuel toplama için kombinasyonunu gerektiren depolar.
Soğuk odalı veya donuk urun  odalı depolarda kurulum imkanı.


Palet Dinamik Raf Sistemi
Üçge harita
Üçge drs
BURSA GENEL MERKEZ

Işıktepe OSB Mahallesi
Kahverengi Cad. No:16
 Nilüfer / BURSA - TÜRKİYE


project@ucgedrs.com
+90 (224) 280 00 00 pbx

İSTANBUL BÖLGE MD.

İçerenköy Mahallesi
Karaman Çiftlik Yolu Cad.
No:47 Kar Plaza 10. Kat
Ataşehir İSTANBUL - TÜRKİYE
project@ucgedrs.com
+90 (216) 575 44 77  pbx

ALMANYA MERKEZ

WORLD Warenhandels
GmbH
Donatusstrasse 127-129
50259 Pulheim GERMANY

 project@ucgedrs.com
ÜÇGE Depo Raf Sistemleri
©2021 Tüm Hakları Saklıdır.
Erol Yazılım
menu-circlecross-circle