+90 (216) 575 44 77        +90 (224) 280 00 00       

Tarihçe

2018

ÜÇGE, sektöründe Türkiye'nin ilk ve tek Ar-Ge Merkezi oluyor.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği(İDDMİB) tarafından düzenlenen  “İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni”nde ÜÇGE, “İhracatın Metalik Yıldızı” ödülüne layık görülüyor.

2017

90 ülkeye ihracat yapan ÜÇGE Almanya yapılanması WORLD SHOPFITTING&DESIGN ile Avrupa perakendesinin merkezinde.

Bursa Organize Sanayi Bölgesinde inşaatı başlanan 6. fabrika ile yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

2015

TİM İnovasyon Ligi’nde İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde ÜÇGE, “Türkiye’nin en inovatif 10. firması” oluyor.

2014

ÜÇGE,  "Türkiye'nin ilk 1000 İhracatçı Firması" arasında, sektöründe ilk ve tek firma olarak yer alıyor.
İnsan kaynağına verdiğimiz önem, devam eden yatırımlarımız ve fayda-fiyat ilişkisi uluslar arası platformda kabul görmüş, yenilikçi depolama çözümleri ile, dünyanın her ülkesinde olmayı hedefliyoruz. Başaracağız…
2013
Kalite yolculuğumuzda ISO 9001 Belgemiz TÜV Rheinland ile 2013 yılına kadar yenilendi.
Daha hızlı, daha yükseğe ve daha güçlü ilkeleri ile yola çıkan Üçge DRS, ikinci fabrikasını Mustafakemalpaşa OSB de devreye almıştır. 15000 metrekare/gün boyama kapasiteli tam otomatik p&f tozboya tesisi Mustafa Kemalpaşa da kurulmuştur.
CNC Levha Sac İşleme Hattı (Bükme Merkezi) ile yine yüksek bir teknoloji tercih eden Üçge DRS, tam otomatik olarak / el değmeden ve herhangi bir kalıp veya takım ayarı yapmadan, çok farklı ve özellikle taklidi çok zor olan formlarda, yeni inovatif ürünler üretecek.
Yenilikçi çözümler üreterek, müşterilerine destek olan Üçge DRS, TÜBİTAK destekli projesi ile tam otomatik Mobil Arşiv Sisteminin üretimine başlamıştır.  

BTSO "Ekonomiye Değer Katanlar 2013" En inovatif 5. firma ödülü ÜÇGE'nin oluyor.                         
2012
‘Hedefe varmak için, yola çıkanlar, yorulmaz’ felsefesinden hareketle, dünyanın her ülkesinde bir ÜÇGE ürünü düşünü gerçeğe çevirmek isteyen ÜÇGE Ailesi, Türkiye’nin ilk test laboratuarını da kurmayı başarıyor. BEBKA destekli projesiyle, sektöre ‘sürekli öncüyüz’ mesajını verenÜÇGE DRS, statik hesapların bire bir kontrolünü de, kendisine ait laboratuar ünitelerinde test edebiliyor.
80 bin metrekare kapalı alandaki 5 ayrı üretim tesisinde, yüksek teknolojiyi kullanan ÜÇGE Ailesi, 700 çalışanıyla, Türkiye devler liginde ve 70 ülkeye yaptığı ihracat ile sanayimizin göz bebeklerinden. Nitekim, devreye aldığı KOSGEB destekli projesi 'tam otomatik robot kaynak hatları' ile, sektöre önemli bir ayrıcalık daha sunuyor.
4 adet yeni Roll-form makinelerinin makine parkuruna dahil edilmesi ile makine yatırımları devam ediyor. Uluslararası rekabet için sağlam adımlar atılıyor.
2011
Dünya lojistik sektörünün merak beklediği CeMAT-Almanya Intralogistik Fuarı’nda, tamamen otomasyona yönelmiş farklı bir çizgide ÜÇGE DRS ortaya çıkıyor. Yine TÜBİTAK destekli, inanılmaz gelişmiş teknolojisiyle robotlu depolama : AS/RS Paşa…
‘Otomatik Depolama/Geri Getirme’ olarak adlandırılan AS/RS (Automated Storage/Retrevial Systems) paletli uygulamayı 300 metrekarelik standında, dünyaya sunan ÜÇGE DRS ‘Akıllı Stoklama Raf Sistemleri’ olarak, fuarın en dikkat çeken firması; yine Türkiye’nin başarılı temsilcisi…
Üretimden itibaren satış sonrası hizmetleri de kapsayan ürün güvenilirliğini ve kalitesini TURQUM belgesini alarak ispatlamıştır.
İSDER üyesi olarak FEM üyeliği hak kazanan Üçge DRS, üretimini FEM standartlarına göre gerçekleştirmektedir.
2010 
Sıfır hiyerarşi ile yatay bir örgütlenme modelini seçen, Yalın Üretim felsefesini bünyesine uygulayan, Axapta ERP alt yapısıyla üretimin her aşamasını kontrol eden bir ÜÇGE DRS. İthalata ‘DUR’ demek için; dünyada ‘Mobil Racking Sistem’ olarak kabul gören ‘Hareketli Depo Raf Sistemleri’ TÜBİTAK desteği ile artık ÜÇGE DRS tarafından Türkiye ve dünya için üretiliyor. Ödüllü ve patentli CE belgesine sahip olması nedeniyle güvenli bir sistem…
Kalite yolculuğumuzda ISO 9001 Belgemiz TÜV Rheinland ile 2013 yılına kadar yenilendi.
Makine yatırımları devam ediyor. CNC Sac işleme makinelerini devreye alınması ile kalite ve verimliliğin artması sağlanmıştır.
2009 
Dünyayı etkisi altına alan küresel krizin yansımaları, Türkiye’ye ulaşmasına karşın, agresif pazarlama/satış stratejileri ve yenilikçi depolama çözümleri ile sektöre fark getiren ÜÇGE DRS, üretimini yüzde 20 artırma başarısı gösteriyor.
Ar-Ge departmanı, çok özel çözümler için devrede…
2008 
Üç yılda bir düzenlenen; Otomatik Depolama, Depo Raf Sistemleri ve Lojistik sektöründe, Dünyanın en büyük ve etkin fuarı CEMAT-Almanya’daÜÇGE DRS ikinci kez yer alıyor. Bu fuar organizasyonunda, yüksek kalite standartının yanı sıra Otomatik Dikey Stoklama için geliştirdiği ‘Odis Carausel’ sistem ile dikkat çekiyor.
Drive/in otomasyosyonu ve/veya ‘shuttle sistem’ olarak adlandırılan, yarı otomatik depo raf sistemleri projelerinde, İtalyan partneri Automha ile birlikte Türkiye’de ve dünyada etkin referanslar elde ediliyor.
AUTOPAL (Mekik) Makinesinin pazara sunuluyor.
2007 
Daha hızlı, daha yükseğe ve daha güçlü ilkelerinden hareket ile, daha etkin mal ve hizmet üretimi için, köklü ama yeni bir oluşum, bağımsız bir şirket yapılanması ile sektörde yerini alıyor :
ÜÇGE DRS Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri
2006
ERP ve Yalın Yönetim çalışmaları BTSO Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin metrekarelik kapalı alana sahip, yeni fabrikaya geçiş. Avrupa’nın en büyük entegre tesisi ve 5 kat artan (günlük 400 ton) kapasite
2005
Depo Raf Sistemleri ve Lojistik dünyasının en büyük fuarı CEMAT’a etkin katılım. Var olan roll-form hatlarına, çok kesitli yeni Hıgh Rack hatlarının da devreye girmesiyle, ihracatın artması ÜÇGE yapılanması içersine, dilme ve ebatlama hatlarıyla güçlü bir Çelik Merkezi kurulması. Roll-formlara teknolojik yatırım sürüyor, ilave profil dikme hatları Konusunda uzman çalışan sayımızın 500 rakamına ulaşması.
2004
CNC makine parklarımızın artırılması, yeni roll-form hatlarının ilave edilmesiyle, ciddi kapasite artışları
2002
Sektöründe lider bir ÜÇGE, konusunda uzman 250 çalışanıyla hizmet veriyor
2001
Krizden güçlenerek çıkan bir ÜÇGE
2000 
Dışsatımda patlama. 33 ülkede ürünlerimizin kullanılması…
1999
3.fabrikanın devreye girmesiyle ahşap sistemler de üretimde Euroshop 99’un parlayan yıldızı ÜÇGE
1998
Yüksek Kalite Standartı Karakteristik Özelliğimizdir’ felsefesi ile RW-TÜV onaylı ISO 9001 Belgesi…
1997
Ürünlere CE Belgesi İhracatta artış ve 9 ülkeye temsilcilik verilmesi Kazakistan’da ARMA, Almanya’da WORLD firmalarının oluşturulması.
1996
Yeni bir roll-form hattı daha devrede ve dakikada 4 adet blok raf kapasitesi…
1995
Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde 2.fabrikamız faaliyete geçiyor. Depo Raf Sistemleri de üreten fabrikamız, Metro, Götzen, Bauhaus, Mr.Bricolage ve Koçtaş&BQ gibi devlerin, ağır yük ve hafif yük raf sistemlerini yaptı. Alman BIZERBA’nın Türkiye çözüm ortağı ÜÇGE.
1994
ÜÇGE Elektronik A.Ş. kuruluyor. Türkiye’de yine bir ilk : Elektronik kontrollü, konveyörlü kasa altlığı üretimi. Ulusal yayın grubumuz Ekonomi Yayınları A.Ş. sektöre yön veriyor..
1993
Düsseldorf Euroshop 93’e katılan ilk ve tek Türk firması Ağır Yük Rafları (Palet Racking) için Dünya devi METRO, ÜÇGE’yi tercih ediyor.
1992
Bir dünya devi WANZL, Türkiye partneri olarak ÜÇGE’yi tercih etti.
1991
Güç-Güven-Görkem (3G) anlayışında yeni oluşum-yeni felsefe : ÜÇGE
1990
Yeniden yapılanmanın ayak sesleri ve kapalı alanımızın artırılması
1985
Çağdaş perakendenin gelişimindeki etkinliğimiz hissediliyor.
1984
Raf sistemlerinde İLK toz boya üniteleri devrede.
1980
Devlet Malzeme Ofisi (DMO) için çelik dolap üretimleri
1976
GÖKÇİN ARAS’ın önderliğinde hafif ticari yük raflarında ticaret başladı