+90 (216) 575 44 77        +90 (224) 280 00 00       

Giydirme Cephe Depo Raf Sistemleri

Kabuk sistem’ olarakda tanımlanan giydirme cephe depo uygulaması her türlü depo raf sistemi ile oluşturulabilir. Özellikle de yüksek depo tercihlerinde daha verimli ve ekonomik bir depo seçeneğidir.

 

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

 

Giydirme cephe depolar; sadece depo amaçlı bir yapı gereksinimi durumunda, her hangi bir bina yatırımı yapmadan depo raf sistemini tek bir taşıyıcıymış gibi dizayn ederek raf sisteminin üzerine cephe aşık, cephe panel, çatı makas, çatı aşık ve çatı panellerinin montaj edilmesi ile elde edilir. Bu sistem raf ihtiyacını karşılarken, depo için gerekli olan çatı ve dış cephe ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede hızlı ve ekonomik bir çözümdür.


Giydirme raf sisteminde raf ayakları birer kolon görevi görmektedir dolayısı ile bu sistem bina için gerekli olan kolonlar ve kirişlerden doğan alan kayıplarının önüne geçer.
Depo rafları istenilen yükseklikte yapılabildiği için giydirme cephe depo raf sistemi, kullanılacak alandan üç boyutlu olarak maksimum faydayı sağlayarak yer kaybını önlemektedir. Günümüzde 40 metre yüksekliğe ulaşan cephe giydirme depo raf sistemi yapılabilmektedir.


Giydirme cephe depo raf sistemi her türdeki ürün gurubunu, herhangi bir depolama yöntemine uygun olarak istiflenmesine ve istenen şartlarda saklanmasına imkan vermektedir.


Giydirme cephe depo raf sistemi demonte yapıda olduğundan deponun başka bir yere taşınması yada olduğu yerde genişlemesi/daralması gibi durumlarda da diğer bina türlerine göre oldukça avantajlıdır.


Minumum alanda maksimum depolamayı sağlayan giydirme cephe depo raf sistemi; daha ekonomik bir yatırımdır. Daha hızlı inşaat süresi ve dolayısıyla daha kısa sürede deponun devreye girmesini sağlar.